Jakie mieszkania sprzedają się w Lublinie?

Lublin to jedno z fajniejszych miast do zamieszkania. Dlaczego? Bo ma w sobie wszystko to, co mieć powinno. Zdecydowanie nie jest to miasto dla miłośników wielkomiejskiego zgiełku, tłumów turystów którzy przez cały rok zalewają ulice (choć i tych w Lublinie nie brakuje). Ale każdy kto szuka miejsca, które łączy tradycję z nowoczesnością, które ma bogatą ofertę kulturową i dobrze rozwija się gospodarczo – pokocha Lublin od razu.

Lublin – dlaczego tu warto zamieszkać

Po części odpowiedź na to pytanie znajduje się we wstępie do artykułu. Ale trzeba jeszcze dodać, że Lublin był do niedawna głównie miastem studenckim. To znaczy, że młodzi ludzie po studiach niestety często stąd uciekali i przenosili się do dużych miast, bo tam mieli większe szanse na znalezienie pracy. Na szczęście ta sytuacja już się zmieniła. Teraz nie tylko młodzi ludzie chętnie tu zostają, ale również mieszkający w innych miastach przenoszą się do Lublina.

Od paru lat widać systematyczny i bardzo dynamiczny wzrost gospodarczy miasta. Wiąże się to z nowymi możliwościami zawodowymi i lepszymi zarobkami. Taka sytuacja jest bardzo korzystna dla młodych ludzi, którzy potrzebują stabilnego zatrudnienia. Bo to warunek niezbędny do tego by kupić mieszkanie i zostać tu na stałe.

Nowe mieszkania w Lublinie

Jakie mieszkania sprzedają się w Lublinie? Tak jak w innych miastach w kraju głównie mieszkania deweloperskie. Rynek pierwotny wciąż rozwija się znacznie lepiej niż rynek wtórny i nie ma się czemu dziwić, bo nowe mieszkania to zupełnie nowe możliwości.

Jeśli chodzi o metraż największym zainteresowaniem cieszą się raczej mieszkania Lublin o średniej powierzchni – między 45 a 55 metrów kwadratowych. Oczywiście nie brakuje również transakcji, w których sprzedają się kawalerki, które choć małe oferują bardzo komfortowe warunki oraz duże apartamenty. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie. A klienci są różni – bo nie tylko są to młodzi ludzie, którzy mają stabilna pracę i właśnie chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Ale również ci którym powiększyła się rodzina i szukają większej przestrzeni, oraz seniorzy który na jesień życia często potrzebują więcej komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *