Mieszkania deweloperskie – najlepszy wybór

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego – jakie kupić? Przed takim dylematem staje wiele osób. W artykule postaram się ciebie przekonać, że jedynym słusznym wyborem są mieszkania z rynku pierwotnego.

Największe zalety mieszkań deweloperskich

Po pierwsze – kupujesz nowe mieszkanie, jesteś jego pierwszym właścicielem. Wchodzisz więc do zupełnie nowego mieszkania, które od początku do końca urządzasz po swojemu. Nie musisz tracić czasu ani zatrudniać ekipy, która zadrze stare tapety, wyniesie meble, skuje płytki itp. Kupując mieszkanie deweloperskie oszczędzasz czas i pieniądze.

Po drugie – nie płacisz podatku od czynności cywilno-prawnych, który musisz uiścić gdy kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego. Ile wynosi taki podatek? To kilka procent od wartości transakcji – a biorąc pod uwagę ceny mieszkań uzbiera się z tego niezła sumka. Dlatego lepiej te pieniądze przeznaczyć na urządzenie nowego mieszkania.

Nowe mieszkania to nowe budownictwo i szereg zalet z tym związanych. To przede wszystkim nowoczesne materiały budowlane, bardziej szczelne okna, ciepłe ściany. Nie chodzi tylko o komfort i technologie, ale o to, że to przekłada się bezpośrednio na komfort kupującego. Ciche, ciepłe mieszkania to mniejsze rachunki i więcej gotówki w portfelu.

Nowe mieszkania Lublin to również szereg udogodnień jak np. parkingi podziemne, nowoczesne i ciche windy, przestronne komórki lokatorskie, duże balkony, tarasy czy całodobowy monitoring. Te rozwiązania to już właściwie standard na osiedlach nowobudowanych, na próżno ich jednak szukać w mieszkaniach sprzed wielu lat. Nawet jeśli są windy to przestarzałe i niekomfortowe – często ciężko się zmieścić do nich z wózkiem. Piwnice jeśli są to tak niewielkie, że właściwie bezużyteczne, do tego rozkłady mieszkań, które często pozostawiają wiele do życzenia.

Ważne jest również to, że wartość mieszkań deweloperskich z czasem rośnie, a nie maleje. Jeśli za lat kilka bądź kilkanaście będziesz chciał sprzedaż mieszkanie – jeszcze na tym zarobisz.

Dlatego jeśli szukasz mieszkania skup się na poszukiwaniach na rynku pierwotnym – nowe mieszkania to najlepsza inwestycja na przyszłość.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *